مجموعه چاوشین شما را به خرید بهترین محصولات خشکبار با تمرکز روی کشمش و تخمه  دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروشنده تخمه آفتابگردان شهرستان خوی

مرکز فروش تخمه آفتابگردان

تخمه آفتابگردان یکی از آجیل های پرطرفدار در میان مردم بوده هم از جهت قیمت و هم از جهت خواص زیاد آن. به این گونه که نسبت به بقیه آجیل ها ارزان تر و پر مصرف تر می باشد.

تخمه آفتابگردان شهرستان خوی، به عنوان بزرگترین تولیدکننده تخمه آفتابگردان بوده و مرغوب ترین محصول را عرضه میکند. شهرستان خوی واقع در استان آذربایجان غربی می باشد البته که در شهرهای دیگر آن همچون سلماس و چایپاره نیز این آجیل تولید میشود.

فروشنده تخمه آفتابگردان شهرستان خوی

زمان برداشت تخمه آفتابگردان خوی

زمان برداشت تخمه آفتابگردان خوی زمان برداشت تخمه آفتابگردان در شهرستان خوی از شهریور آغاز شده و تا مهر ماه به پایان می رسد.به طوری که میتوان گفت این محصول در شهرستان خوی حدود ۱۵ هزار هکتار زمین را به کشت خود اختصاص می دهد.

تخمه آفتابگردان دارای خواص بی شماری می باشد از جمله این که در تنظیم کلسترول موثر بوده و دارای چربی غیراشباع شده می باشد. از گیاه گل آفتاب گردان استفاده های متعددی می شود یعنی هم از ریشه و هم از ساقه و برگ این گیاه در مصارف درمانی و خوراکی بهره گیری میشود. از خواص مغز ساقه آفتاب گردان می توان به این نکته اشاره کرد که در درمان سنگ کلیه کاربرد دارد و جوشانده آن مصرف می شود و مورد دیگر در درمان سردرد و کاهش کلسترول خون بوده و حاوی منیزیم و ویتامین E می باشد.

تخمه آفتابگردان صادراتی به طور عمده از استان آذربایجان غربی صورت میگیرد به دلیل شرایط آب و هوایی این محصول در تمام نقاط رشد نمی کند و اگر هم این امکان باشد عوامل دیگری نیز در کشت این محصول موثر هستند اما کشور اوکراین بالاترین میزان تولید تخمه آفتابگردان را داشته و بعد از آن روسیه رتبه دوم را دارا می باشد.

گل آفتابگردان همانطور که از نامش پیداست هنگام تابش و طلوع خورشید هایشان را به همان سمت برگرداند و به دو شیوه سنتی و صنعتی برداشت می شود و کشاورزان تلاش و زحمت بسیاری برای به حاصل رسیدن این گیاه می کنند. 

تخمه آفتابگردان را ابتدا به میزان دلخواه به نمک می آلایند و کمی حرارت میدهند و سپس خشک می کنند و عرضه صورت میگیرد. تخمه آفتابگردان علاوه بر این که به عنوان آجیل مصرف می شود از آن روغن گیری نیز میکنند و همچنین غذایی برای پرندگان نیز محسوب می شود.

قیمت تخمه آفتابگردان در شهرستان خوی

قیمت تخمه آفتابگردان در شهرستان خوی قیمت تخمه آفتابگردان در شهرستان خوی هم اکنون به دلایل نوسانات موجود در بازار دارای قیمت ثابتی نبوده و به طور تقریبی میتوان گفت از کیلویی 33 تومان شروع شود و با توجه به کیفیت و مرغوبیت که دارد قیمت بالاتری داشته باشد. 

این آجیل پرمصرف و پرکاری را میتوان از آجیل فروشی ها و فروشگاه های اینترنت معتبر خریداری نمود.

محمدرضا محمدی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه چاوشین شما را به خرید بهترین محصولات خشکبار با تمرکز روی کشمش و تخمه  دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *